Hallottál már a homme office-szindrómáról? Még nem? Akkor olvasd el ezt a blogbejegyzést!
Eleddig sokszor sóvárogtunk a homme officeban való dolgozásért. Mondván nem kellene korán felkelni, kapkodva felöltözni, s jobb esetben, sietősen, bekapni egy pékégben valamit., majd zötykölődnünk valami zsúfolt közlekedési eszközön, míg be nem érünk a munkahelyünkre.
Most, hogy a férjem ezeket, az egy ideig áldásos következményét a coronavírusnak a saját bőrén megtapasztalta, szembesült annak negatív következményével, a homme office- szindrómával. VAGYIS STRESSZES, ROSSZUL ALSZIK AMIATT, HOGY FELBORULT A NAPIRENDJE, S A PIHENŐIDEJÉBEN IS DOLGOZIK, S DOLOGIDŐBEN MEG PIHENGET EGY KICSIT ( FŐZ VALAMI KÜLÖNLEGESET, MEGHALLGATJA MINDEN NAP PONTBAN 11 ÓRAKOR AZ OPERATÍV TÖRZS KORONAVÍRUSSAL KAPCSOLATOS TÁJÉKOZTATÓJÁT? STB).
Valahogy olyan lehet ez az érzés, melyet valamelyik görög dráma főhősnője mond :" Élve nem élek, halva nem halok." Vagyis ezt a mai kor mai emberének hétköznapi nyelvezetére átültetve: " Dolgozva nem dolgozok, pihenve nem pihenek." IGEN. DRÁMA EZ: DRÁMAI HELYZET EZ IS.
Hogyan érjük el a konfliktus megoldását? A kulcsfogalom : NAPIREND, NAPIREND, NAPIREND ( ÉS MOZGÁS).
Vagyis keljünk föl időben, reggelizzünk is meg, aztán vessük bele magunkat a munkába, mintha a munkahelyünkön lennénk, de aztán, amikor a munkaidőnk letelne, egyből hagyjuk abba a munkát, s jöjjön, a jól megérdemelt pihenés! Semmi munka ekkor már!
A lap topnál vagy számítógépnél ülés után elgémberedett tagjainkat pedig mozgassuk meg, tornázzunk ezután! Ez endorfint is termel, tehát jobban érezzük magunkat tőle, s jobban is alszunk.
Ha azonban ezek sem segítenének, konzultájunk online egy pszichológussal, mert más is áll az álmatlanság mögott. - Ha nem állunk valami fényesen anyagilag mostanság, nos, akkor ott vannak az ingyenes pszichológai szolgáltatások, melyeket elhivatott, humánus pszichológusok, pszichiáterek, mentálhigiénés szakemberek nyújtanak nekünk ebben a nehéz időszakban.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése